راه‌اندازی ستاد ملی رسانه‌ای کشاورزی به اندازه تمام فعالیت‌های تخصصی بخش کشاورزی اهمیت دارد
1399/08/20


حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا تقوی نماینده ولی فقیه وزارت جهاد کشاورزی در اولین جلسه هسته محتوایی فرهنگ و ارزش‌های دینی ستاد ملی رسانه وزارت جهاد کشاورزی گفت: مسایل اسلامی و معرفتی مثل خونی در بدنه بخش کشاورزی جریان دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه و به نقل از وابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، اولین جلسه هسته تخصصی فرهنگ و ارزش‌های دینی ستاد ملی رسانه وزارت جهاد کشاورزی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حاج آقا تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، دکتر فلسفی مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه، دکتر مویدی معاون آموزش و ترویج کشاورزی، مشاوران و معاونان نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و سایر مسوولان حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان‌های وابسته روز سه‌شنبه 20آبان ماه سال جاری در سالن مروج موسسه آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد.

در این نشست، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، ضمن تقدیر از مجموعه آموزش و ترویج کشاورزی به دلیل فعالیت‌های شاخص آموزشی و ترویجی به‌ویژه راه‌اندازی ستاد رسانه‌ای کشاورزی گفت: این حرکت به اندازه تمام فعالیت‌های تخصصی بخش کشاورزی دارای اهمیت است.

نماینده مردم شریف تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: هر کسی که دغدغه مسایل فرهنگی را داشته باشد به‌طور یقین نقش موثر ابزار رسانه‌ای به‌ویژه صدا و سیما را باور دارد. ایشان با تاکید بر فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص تدوین پیوست(بند چ) فرهنگی برای کلیه فعالیت‌ها اظهار کرد: مهمترین رسالت این هسته محتوایی در ستاد ملی رسانه وزارت جهاد کشاورزی، فرهنگ‌سازی است لذا باید امروزه با رویکردها و روش‌های جدید برای تبلیغ ارزش‌های فرهنگی و انسانی اقدام کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج آقا تقوی در ادامه سخنان خود با تاکید بر محتوای مناسب برای برنامه‌سازی بیان داشت: محتوای برنامه‌ها باید علاوه بر بحث‌های تخصصی، دارای ارزش هنری و روح لطیف باشد تا بتواند مخاطبان خود را جذب کند. در واقع محتوای برنامه‌ها باید به گونه‌ای باشد که هضم آن در ذهن مخاطب تسهیل شود.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه اثربخشی و نتیجه کار که همان رضایت مردم و مخاطبان و بهره‌برداران است، مهمترین نکته‌ای است که برای تدوین، تنظیم و تهیه برنامه‌ها باید مد نظر قرار بگیرد افزود: نتیجه و تحولی که ایجاد خواهد شد و تاثیر گذاری این برنامه‌ها بر روی مخاطبان بسیار مهم است که نباید فراموش شود.

حجت الاسلام و المسلمین تقوی با بیان اینکه به اندازه تمام نیازهای انسان در حوزه کشاورزی مسئله وجود دارد گفت: مسایل بخش کشاورزی بسیار گسترده و وسیع است، از جمله سلامت غذا، محیط زیست، گیاهان دارویی و سایر نباتات، اصلاح الگوی مصرف، بهره‌وری و غیره که در تمام این مسایل اسلام حرفهای زیادی دارد. ما باید با کمک از چهره‌های علمی و فرهنگی، کشاورزان برتر و همچنین مراکز مطالعاتی، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها برنامه‌سازی کاملی در حوزه‌های مختلف کشاورزی برای ارایه به مخاطبان با هدف فرهنگ‌سازی ارزش‌های دینی و اسلامی داشته باشیم.

ایشان با تاکید بر اهمیت عشایر کشور، اظهار کرد: عشایر بخش مهمی از فرهنگ این کشور هستند که باید در صدا و سیما به صورت خاص به تصویر کشیده شوند. همچنین مسایلی همچون فقه کشاورزی و خانواده‌های روستایی و ایجاد درآمد در این خانواده‌ها از طریق رسانه صدا و سیما باید به گوش مخاطبان رسانده شود.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به حدیث امام صادق علیه‌السلام مبنی بر اینکه کسی که دانای به زمان خودش باشد در مشکلات گرفتار نمی شود، گفت: ما باید تحولات اجتماعی و فرهنگی زمان خود را بشناسیم و بر آن تسلط داشته باشیم، امروز ابرقدرت کسی است که در حوزه رسانه و اطلاع‌رسانی تمرکز بیشتری داشته باشد.

 تقوی رسانه را دسترسی به اطلاعات، جمع‌بندی و تحلیل اطلاعات و سرعت انتقال آن‌ها و در نهایت ایجاد تغییر در ذهن مخاطب معرفی کرد و گفت: با مدیریت، هوشمندی، بصیرت و آگاهی باید از امکانات و شرایط پیش رو برای تبلیغ فرهنگ و ارزش‌های دین مبین اسلام در بخش کشاورزی استفاده کنیم.

گفتنی است در پایان، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و هیات همراه از استودیو کشاورز بازدید کردند.

تعداد مشاهده خبر231 بار
تصاویر مرتبط

  • 1_0
  • 1_0
  • 1_0
  • 1_0
  • 1_0
  • 1_0
  • 1_0
  • 1_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal