دانشنامه اسلامی کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست کاری ماندگار، علمی و کم نظیر/ لزوم ادامه تدوین و انتشار جلدهای دیگر
1399/07/12
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه ، جلسه هیات امنای دانشنامه اسلامی کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست در روز شنبه مورخه 12 مهر 99 با حضور حجت الاسلام و المسلمین تقوی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و رئیس هیات امنای دانشنامه ،حجت الاسلام المسلمین ابراهیمی، معاون امور استان های حوزه نمایندگی ولی فقیه و حجت الاسلام و المسلمین اسلامی، مشاور حقوقی نماینده ولی فقیه ، دکتر پیمان فلسفی مدیر کل دفتر نماینده ولی فقیه و دیگر اعضای هیات امنا برگزار گردید.
 
در این نشست ابتدا حجت الاسلام و المسلمین تقوی رئیس هیات امنای دانشنامه، ضمن عرض خیر مقدم و قدردانی از زحمات اعضا و دیگر دست اندرکاران دانشنامه، این حرکت را کاری ماندگار، علمی و کم نظیر قلمداد کرده و بر ادامه تدوین و انتشار جلدهای دیگر دانشنامه تاکید نموده و حمایت مادی و معنوی حوزه نمایندگی ولی فقیه را از این حرکت علمی و دینی اعلام داشت و برای اعضای هیات امنا آرزوی توفیق کرد.
سپس حجت الاسلام دکتر برجی مدیر علمی و مجری دانشنامه ، گزارش جامعی از روند تدوین جلدهای 4-6 ارائه کرد و بیان داشت که تدوین مقالات مدخل های جلد پنجم به اتمام رسیده و در مرحله داوری است و برخی مقالات سرواژه های جلد ششم نیز تالیف شده است.
وی در پایان اعلام داشت که سایت دانشنامه اسلامی کشاورزی راه اندازی و مجلدات 1-3 در آن بارگذاری شده و در دسترس پژوهشگران و علاقه مندان قرار گرفته است.
 
در ادامه دکتر بصام، ناظر علمی و رئیس هیات داوران دانشنامه، گزارش مبسوطی از روند داوری مقالات ارائه کرده و اعلام داشت که هر مقاله در دو بخش علمی و فقهی از سوی حدود 60 داور ارزیابی می گردد و گاه نیز یک مقاله ممکن است تا سه مرحله داوری شود.
وی بیان داشت از موقعی که ساز و کار داوری و نظارت را به عهده گرفته ، سطح کیفی مقالات ارتقای چشمگیری پیدا کرده است.
سپس دکتر فلسفی، مدیر کل دفتر نماینده ولی فقیه، گزارشی از چگونگی تامین مالی دانشنامه ارائه کرده، بیان داشت که تاکنون ریالی از بودجه حوزه نمایندگی ولی فقیه برای دانشنامه هزینه نشده و هزینه های آن از منابع دیگر تامین گردیده است.
 
پس از امضای قرارداد مجلد ششم دانشنامه از سوی آقایان برجی و فلسفی، برخی از اعضای هیات امنا مطالبی در جهت چگونگی روند علمی و اجرایی دانشنامه بیان داشتند و بالاتفاق تاکید کردند که کار تدوین و انتشار بایستی سرعت بیشتری بگیرد.
سپس، نماینده معزز ولی فقیه ضمن تشکر مجدد از اعضای هیات امنا بیان داشت که تلاش می کنیم در مجلس شورای اسلامی برای حوزه نمایندگی ولی فقیه و بویژه دانشنامه اسلامی کشاورزی ردیف بودجه مستقلی مصوب نماییم.
 
در پایان، از سوی حجت الاسلام و المسلمین تقوی ، با اهدای لوح از اعضای هیات امنای دانشنامه، قدردانی به عمل آمد.
تعداد مشاهده خبر141 بار
تصاویر مرتبط

  • 1_0
  • 1_0
  • 1_0
  • 1_0
  • 1_0
  • 1_0
  • 1_0
  • 1_0
  • 1_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal