گلواژه ها
احکام ارتباط با نامحرم در فضای مجازی
 
ذکری برای رهایی از نگاه به نامحرم
 
احکام ارتباط با نامحرم در فضای مجازی
 
احکام روابط زن و مرد - صفحه 156
 
صحبت کردن خانم ها با نامحرم به غیر ضرورت مکروه است.
 
احکام روابط زن و مرد - صفحه 127
اگر خانمی بداند نامحرمی با قصد لذت و ریبه به دست و صورت او نگاه می کند ، اگر چه وجه و کفین او زینت نداشته باشد ، باید این دو موضع را از نامحرم بپوشاند .
 
احکام روابط زن و مرد - صفحه 70
 
نگاه کردن به بدن نامحرم ، حتی به وجه و کفین او به قصد لذت یا ترس به مفسده افتادن ، حرام است .
 
احکام روابط زن و مرد - صفحه 75
اگر نامحرم ، در عکس حجاب کامل را رعایت نکرده است در این صورت اگر مرد ، آن زن را می شناسد نمی تواند به عکس او نگاه کند و اگر او را نمی شناسد ، می تواند به عکس نامحرم
 
نگاه کند مشروط به آنکه به قصد لذت و ریبه نباشد .
 
احکام روابط زن و مرد - صفحه114
 
جوراب های نازک که پوست پا نمایان باشد ، حکم پوشش ندارد و خانم ها باید از پوشیدن این گونه جوراب ها در مقابل نا محرم ، اجتناب کنند .
 
احکام روابط زن و مرد - صفحه 109،110
 
خانم ها نمی توانند با پای بدون جوراب در مقابل نامحرم رفت و آمد کنند و یا اگر نامحرم در خانه است بدون جوراب در مقابل او ظاهر شوند اگرچه نا محرم ، برادر شوهر ، شوهر خواهر و یا
نا محرم دیگری باشد .
 
احکام روابط زن و مرد - صفحه 107
 
بر زنان وجب است تمام بدن خود را باستثنای وجه و کفین از نامحرم بپوشانند مشروط به آنکه : 1- وجه و کفین آنها زینت نداشته باشد . 2- کسی به قصد لذت و ریبه به وجه و کفین آنها نگاه نکند .
 
احکام روابط زن و مرد - صفحه 117
 
پوشیدن چادر هایی که موها و یا هر جای بدن از پشت آن نمایان باشد ، جایز نیست و خانم ها ، مخصوصا در منزل اگر نامحرمی هست باید از پوشیدن این گونه چادرها خودداری کنند .
 
احکام روابط زن و مرد - صفحه 158
 
خانم ها ، نباید در هنگام صحبت کردن با نامحرم ، صدای خود را رقیق و نازک کنند به گونه ای که اگر در دل مخاطب مرضی باشد او را به خود جلب کنند ، اگرچه درباره مطالبی عادی
صحبت کنند .
 
مسئله حجاب - صفحه 162
 
جوانان ولگرد ، همیشه متعرض زنان جلف و سبک و لخت و عریان می گردند . وقتی که به آنها اعتراض می شود که چرا مزاحم می شوید ، می گویند : اگر دلش این چیزها را نخواهد ، با این وضع بیرون نمی آید .
 
مسئله حجاب - صفحه 194
 
به نیروی تقوا و ایمان در مقابل موجبات همه گناهان می توان تکیه کرد مگر در مورد گناهان مربوط به غریزه جنسی .
 
مسئله حجاب - صفحه 218
 
نگاه کردن ، تیری است زهر آلود از ناحیه شیطان ، چه بسیار نگاه هایی که بعد ها حسرت ها و تاسف های طولانی بدنبال خود آورده اند .
 
مسئله حجاب - صفحه 95
 
مصلحت خانوادگی ایجاب می کند که خارج شدن زن از خانه توام با جلب رضایت شوهر و مصلحت اندیشی او باشد . البته مر هم باید در حدود مصالح خانوادگی نظر بدهد .
 
مسئله حجاب - صفحه 146،147
 
هر چیزی که موجب جلب توجه مردان می گردد ، مانند استعمال عطر های تند و همچنین آرایش های جالب نظر در چهره ممنوع است . به طور کلی زن در معاشرت نباید کاری بکند که موجب
تحریک و تهییج و جلب توجه مردان نامحرم گردد .
 
مسئله حجاب - صفحه 131
 
تمایل مرد ، به نگاه کردن و چشم چرانی است نه به خود نمایی ، و بر عکس تمایل زن ، بیشتر به خود نمایی است نه به چشم چرانی . تمایل مرد به چشم چرانی ، بیشتر زن را تحریک به خود نمایی می کند .
 
احکام روابط زن و مرد - صفحه 142
 
پوشیدن هر گونه لباسی که عرفا مهیج است و جلب توجه نامحرم می کند ، حرام است ، چه برای زن و چه برای مرد .
 
بحارالانوار - ج 103 - صفحه 249
 
زنی که از خانه اش در حالی که خود را آراسته و عطر زده خارج گردد و شوهرش به این کار راضی باشد ، برای هر گامی که آن زن در بیرون خانه بر می دارد ، خانه ای در دوزخ برای شوهر او ساخته می گردد .
 
مستدرک الوسائل - ج 3- صفحه 244
 
رسول خدا (ص) زنان رااز آرایش برای غیر شوهرشان نهی میکرد و می فرمود : هرکس چنین کند ، خداوند حق دارد او را به آتش جهنم بسوزاند .
 
مستدرک الوسائل - ج 14- صفحه 291
 
رسول خدا (ص) هفت نفر را لعنت کرد که یکی از آنها مردی است که درباره پوشش و عفت همسرش بی توجه است .
 
اصولی کافی - جلد 5 - صفحه 518
 
هر زنی خود را خوشبو کند و از خانه خارج شود ، مشمول لعنت الهی است تا وقتی به خانه برگردد.
 
کتاب زیور عفاف - صفحه 31
 
افرادی که به گونه ای در اندرون خویش احساس حقارت و خود کم بینی و نوعی نقص و کمبود روانی می نمایند ، می کوشند تا با پوشیدن لباس های جلف و غیر متعارف و انگشت نماشدن ، توجه دیگران را به خود جلب نموده و از این راه بر نقایص خویش سرپوش گذارده و کمبودهای خود را جبران نمایند .
 
کتاب زیور عفاف - صفحه 33
 
با مشاهده لباس و آرایش و پوشش ظاهری خانم ، می توان به روحیات و حالات و شخصیت شوهران آنها پی برد .
 
کتاب زیور عفاف - صفحه 31
در همه فرهنگ ها ، با همه گونه گونی و تضادها ، انسان های شریف و با شخصیت از پوشیدن لباس های جلف و زننده و سبک پرهیز دارند ، اینان که از شخصیتی متعادل و رشد یافته بهره مندند ، به شدت از انگشت نما شدن امتناع می ورزند .
 
کتاب زیور عفاف - صفحه 25
 
پوشش ظاهری هر انسانی ، بیانگر اعتقاد درونی است و حتی در میان معتقدان به یک فرهنگ ، می توان میزان اعتقاد هر کس را از روی لباسش حدس زد .
 
کتاب مسئله حجاب - صفحه 86
 
زن ، هر اندازه متین تر و باوقارتر و عفیف تر حرکت کند ، و خود را در معرض نمایش برای مرد نگذارد ، بر احترامش افزوده می شود .
 
کتاب مسئله حجاب - صفحه 93
 
شرافت زن اقتضا می کند هنگامی که از خانه بیرون می رود ، متین و سنگین و با وقار باشد . در طرز رفتار و لباس پوشیدنش هیچ گونه عمدی که باعث تحریک و تهییج شود به کار نبرد .
 
کتاب مسئله حجاب - صفحه 162
 
وقتی زن پوشیده و سنگین از خانه بیرون رود و جانب عفاف و پاکدامنی را رعایت کند ، افراد فاسد و مزاحم جرات نمی کنند متعرض آنها شوند .
 
کتاب زیور عفاف - صفحه 42
 
پوشیدگی و حجاب زنان تاثیر مستقیم بر سلامت روحی و اخلاقی جامعه دارد .
 
کتاب زیور عفاف - صفحه 41
 
زن ها با حجاب خود ، هم در تحکیم خانواده شخصی خود نقش دارند و هم در تحکیم خانواده دیگران
تاریخ به روز رسانی:
1396/03/23
تعداد بازدید:
2656
وزارت جهاد کشاورزی
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal